Juniorům druhý obrat nevyšel, z Boleslavi se vrací s prázdnou

I ve druhém duelu tohoto týdne energetici inkasovali jako první a po první části utkání prohrávali o dva góly. Na dostřel Energii ve druhé třetině dostal Robert Šlechta, ale Bruslaři si ve třicáté osmé minutě, tři sekundy po konci početní výhody, vzali dvougólový náskok zpět. Za stejného stavu se energetici den před tím zvládli vrátit do hry a nakonec utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Tento scénář však na Bruslaře neplatil. Ti v padesáté osmé minutě přidali čtvrtou branku. Početní výhodu v závěru zápasu si energetici umocnili hrou bez brankáře, kterou využil Ondřej Dorot. Jenomže domácí v čase 59:20 skórovali po páté a bylo rozhodnuto.
DHL Extraliga juniorů, 7. kolo, čt 21.12.2023, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
5:2
2:0, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 04:02 Průšek (Hruška, Gardoň; 5/5), 05:20 Zvagulis (Gardoň; 5/5), 37:04 Kučera (Moravec, Gardoň; 5/5), 55:25 Kučera (Vítek, Hruška; 5/5), 59:20 Gardoň (Zvagulis, Němec; 5/5) – 25:39 Šlechta (Šilhan; 5/5), 58:49 Dorot (Krajčík; 5/4). Rozhodčí: Bejček, Valda – Kotlík, Pěkný. Diváci: 99. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
diváci99
BK Mladá Boleslav: Forst – Vlasák, Hrouda, Kubíček, Křivánek, Průšek, Němec, Moravec, Sypecký – Dobner, Kučera, Vojáček, Teplý, Šindelář, Šachl, Vítek, Zvagulis, Hruška, Hurt, Gardoň.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Krajčík, Bulka, Beran, Dorot, Holejšovský, Dyk, Vogel – Šilhan, Galnor, Pastor, Šlechta, Čihař, Steklý, Záhejský, Varvařovský, Novotný, Váňa, Adámek.

Po vyhraném úvodním buly se Bruslaři nastěhovali před karlovarskou branku. Po chvíli se k akci dostali i energetici, ale kombinace Tobiáše Pastora a Vojtěcha Steklého kýženou branku nepřinesla. Ve třetí minutě si Daniel Forst poradil se střelou Jakuba Galnora. První gól nakonec padl v čase 4:01, když si Jáchym Průšek vzal na mušku prostor u tyčky. Následně to na Adama Ebenstreita zkoušel Jakub Vítek. V úvodu šesté minuty upláchl energetikům Jakub Hrouda, ale jeho nájezd zastavil Adam Ebenstreit. Toho po šestnácti sekundách ke kapitulaci donutil Kristers Zvagulis, který rovněž puk do branky nasměroval kolem tyčky - 2:0.

Bruslaři napadáním přihrávek a blokováním střel energetikům komplikovali snahu o srovnání. V polovině třetiny zahrozil z úniku Matěj Gardoň, kterého nakonec dohnal Vít Záhejský a nedovolil mu ideálně zakončit. Velkou šanci na srovnání vytvořil Matyáš Adámek a krátce na to i Jakub Vogel, ale puk svůj cíl nenašel. V poslední sekundě se Petr Vojáček snažil dostat puk do branky Bruslařů, ale jeho snažení utnula siréna.

Po zahřívacím úvodu druhé třetiny si první větší akci připsali Bruslaři, když si Matěj Gardoň vybral za cíl roh karlovarské branky. Adam Ebenstreit však jeho úmysl přečetl a zasáhl vyrážečkou. Své štěstí poté zkoušeli ještě Adam Vlasák a Jan Hurt, ale i oni si na karlovarském gólmanovi vylámali zuby. Zadařilo se však energetikům. Ti se dostali z obležení domácích a David Šilhan před modrou čarou předal puk Robertovi Šlechtovi, který nedal Forstovi šanci a snížil tak náskok Bruslařů - 2:1. Šanci na navýšení vedení Davidovi Šindelářovi stopl Ebenstreit a na druhé straně na oplátku neuspěl Vojtěch Steklý.

Úvod druhé poloviny utkání se nesl ve znamení střeleckých pokusů na obou stranách. Šance na skórování Bruslařům vylepšila početní výhoda. Tu energetici sice ustáli, ale inkasovali tři sekundy po jejím skončení, když Jan Kučera dostal puk do branky dorážkou u tyčky - 3:1. Ke konci třetiny se energetici snažili skóre upravit. Jenomže střela Matyáše Berana skončila ve Forstově lapačce a Matyáš Beran narazil na dobře postavené betony a tak se do šaten odcházelo za stavu - 3:1.

Náskok Bruslařů mohl ve čtyřicáté druhé minutě snížit Robert Šlechta, ale Forst i přes clonící hráče dokázal zasáhnout. Za domácí se k větší šanci dostal Jáchym Průšek, který svou střelou podepsal Ebenstreitův beton. V polovině poslední části zůstal po zákroku jednoho z domácích na ledě ležet Jakub Vogel, který po chvíli za doprovodu odjel na střídačku. Bruslaři opět zatápěli energetikům před jejich brankou a těm se tak krátil čas potřebný k tomu, aby se pokusili něco udělat s nepříznivým stavem zápasu.

Energetici krátce své hostitele z pásma vystrnadili, ti se však po chvíli vrátili a svůj tlak posléze přetavili ve čtvrtý gól, pod který se podepsal Jan Kučera. Karlovarští mladíci si museli nechat zajít útočné choutky a bránit svou branku. Naděje jim svitla v čase 58:10, kdy dostali k dispozici početní výhodu. Tu si vylepšili odvoláním brankáře. V čase 58:48 po přihrávce Filipa Krajčíka rozjásal své spoluhráče Ondřej Dorot - 4:2. V čase 59:08 Adam Ebenstreit znovu uháněl na střídačku. V čase 59:20 pak výhru Bruslařů zpečetil Matěj Gardoň.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav):

Byl to těžký zápas. My jsme chtěli potvrdit body z předchozího zápasu a to se nám povedlo. Myslím si, že hlavně první třetina byla z našeho pohledu slušná, v té druhé jsme naopak trochu polevili. Něco jsme si k tomu ale o přestávce řekli a ve třetí třetině to kluci začali plnit. Pak už jsme si to dobře pohlídali. Dobrý výkon předvedl náš gólman. Jsme rádi za tři body.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Bohužel jsme špatně vstoupili do utkání a inkasovali rychlé dva góly. Řekl bych, že právě tyto góly rozhodly utkání. My jsme se snažili dostat zpět do zápasu po kontaktním gólu, jenže jsme poté zase inkasovali krátce po skončení přesilové hry. V poslední části jsme nebyli tak efektivní, jak bychom si představovali.